THE CENTER FOR INTERNATIONAL AFFAIRS & SCHOOLS ABROAD      پست الکترونیکی مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور dabirkhane@medu.ir       مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور      


آمار بازدید

 بازدید امروز:  ۱۳۲۰
 بازدید دیروز:  ۴۹۸۰۶
 کل بازدیدها:  ۷۸۱۱۲۰۶

ارتباط با ما
تلفن تماس:
982122081292,93+
آدرس پستی:
ايــران - تهران - سعادت آباد میدان فرهنــگ - شمــاره 3 كـــدپســـتـي 1997755611 نمــــابـر 22087353 ===================== No3 , Farhang .sq , Saadatabad Blvd , TEHRAN Post-Code:1997755611 I.R.of IRAN
مسیر یابی:
ایران در صدر کشورهای جهان در زمینه پوشش تحصیلی اتباع خارجی قرار دارد

ایران در صدر کشورهای جهان در زمینه پوشش تحصیلی اتباع خارجی قرار دارد

در ادامه سلسله برنامه هاي پاسخ گويي قائم مقام وزير و رئيس مركز بين الملل و مدارس خارج از كشور با حضور در استوديو الفبا ضمن پاسخ به سئوالات خبرنگاران ؛ ايران را در زمینه پوشش تحصيلي اتباع خارجي، در صدر كشورهاي جهان دانست.

دكتر غلامرضا كريمي با حضور در استوديو الفبا كه در ادامه سلسله برنامه هاي پاسخ گويي و اولين برنامه پاسخ گويي سال 97 صورت گرفت؛ ابتدا به تشريح فعاليت هاي مركز امور بين الملل پرداخت و سپس به سئوالات پنج تن از خبرنگاران از خبرگزاري هاي فارس، ايسنا، شبستان، تسنيم و باشگاه خبرنگاران جوان پاسخ داد.

**9 مدرسه  سفارتخانه ای  در ايران داير است

قائم مقام وزير ادامه داد: اداره مدارس جمهوري اسلامي خارج از كشور، اداره امور بين الملل مرتبط با آموزش وپرورش مانند سازمان هاي وکمیسیون های مختلف و ارزيابي از مدارك تحصيل کردگان خارج از كشور از جمله وظايف مركز امور بين الملل است.

وي از فعاليت 9 مدرسه سفارتخانه اي در ایران خبر داد و تصريح كرد: 10 مدرسه بين المللي و 48 مدرسه ويژه اتباع خارجي داريم و بيش از 480 هزار دانش آموز خارجي در ايران تحصيل مي كنند.

**مطالبات معلمان مدارس خارج از كشور به زودي پرداخت مي شود

كريمي در پاسخ به سئوالي درخصوص مشكلات به وجودآمده براي معلمان شاغل درمدارس خارج از كشور،‌گفت: شرايط مدرسه داري در كشورهاي مختلف، متفاوت است، هر كشوري ضوابط خاص خودش را دارد، سعي ما براين است آئين نامه هاي هر كشوري را استخراج كنيم تا ضوابط مدرسه داری مان را براساس قوانين آن كشور تنظيم كنيم.

وي با اشاره به وجود مشكلات مالي، تصريح كرد: تأخيرهايي در پرداخت حقوق و مزاياي معلمان شاغل در خارج از كشوربه وجود آمده كه با تلاش هاي انجام شده 118 ميلياردتومان اعتبار موردنيازبرای رفع این مشکل تخصيص يافته و به زودي همه مطالبات فرهنگيان مذكور تا پايان سال 96 پرداخت مي شود.

**ايران در صدر كشورهاي جهان در زمينه پوشش تحصيلي اتباع خارجي قرار دارد

رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور در پاسخ به سئوالي در مورد وضعيت تحصيل اتباع خارجي در ايران گفت: ايران تنها كشوري است كه براساس تأكيد مقام معظم رهبري تمام اتباع خارجي اعم از افراد داراي مجوز و فاقد مجوز قانوني را تحت پوشش تحصيلي قرار داده و از اين لحاظ مقام  اول را در سطح دنيا داريم ، به طوري كه 436 هزار دانش آموز افغاني در مدارس ما مشغول تحصيل هستند،البته نهادهایی بین المللی نیز باید وظیفه خود رادر این خصوص انجام دهند.

وي ادامه داد: فضاي مدارس جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور به ويژه از لحاظ پوشش ظاهري مشابه وضعيت مدارس داخل است و ما در كشورهايي كه قوانين آن در تضاد با جمهوري اسلامي باشد، مدرسه ايجاد نمي كنيم.

كريمي مدت اشتغال معلمان پذيرفته شده در آزمون اعزام به خارج را 2 سال اعلام و عنوان كرد: در صورت نياز اين مدت مي تواند براي يك سال ديگر تمديد شود و سعي براين است كه هر 2 سال يك بار آزمون برگزار كنيم.

**تحصيل بيش از 13 هزار دانش آموز در مدارس ايرانی مستقر در 67 كشور جهان:

قائم مقام وزير و رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور، اظهار كرد: در حال حاضر بيش از 13 هزار دانش آموز در 67 كشور و 110 شهر در مدارس ايراني مشغول به تحصيل هستند و سعي ما براين است تا مدارس خارج از كشور نيز مشابه مدارس داخلي اداره شوند و تأكيد مقام معظم رهبري نيز بر تحصيل فرزندان كارگزاران جمهوري اسلامي در كشورهاي مختلف در مدارس ايراني است.

وی ادامه داد:دانش آموزان مدارس خارج از کشور ما شامل فرزندان کارگزارن،ایرانیان مقیم خارج وعلاقه مندان به جمهوری اسلامی است ودراین زمینه هیچ محدودیتی در پذیرش وجود ندارد.

کریمی با اشاره به وجود برخي مؤسسات زبان آموزي مرتبط با سفارتخانه ها گفت: براساس توافق دو كشور، سفارتخانه ها مي توانند مؤسسه زبان آموزي كشور ايجاد كنند و ايران نيز مي تواند اقدام متقابل انجام دهد.

سامانه های مرتبط
لینک های مفید
اوقات شرعی

استان تهران
۱۳۹۷/۱۰/۳۰