نظرسنجی
  • آیا با عمومی شدن نمایش تالار گفتگو موافق می باشید؟
      
انتقادات و پیشنهادات
آرشیو اخبار
آمار بازدید

 بازدید امروز:  ۴۲۹۱۶
 بازدید دیروز:  ۸۱۲۵۹
 کل بازدیدها:  ۲۵۹۸۲۸۲۲۷

وزیر آموزش و پرورش؛

وزیر آموزش و پرورش؛

وزير آموزش و پرورش در جمع اعضای ستاد اقامه نماز گفت: در دنياي آشفته امروز، نماز ناجي دانش آموزان از آسيب هاي اجتماعي است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز سيدمحمدبطحايي در جلسه فصلي ستاد اقامه نماز وزارت آموزش وپرورش در سالن جلسات ساختمان شهيد رجايي، با اشاره به تشكيل اين جلسه در پايان سال 96، اظهار كرد: اميداست در سال 97 موانع برپايي و اقامه نماز جماعت در مدارس را كاهش دهيم و آنگونه كه درشأن نماز است  اقامه نماز را در مدارس داشته باشيم.

وي افزود: در فضاي آشفته دنياي امروز تنها چيزي كه مي تواند ناجي جامعه به خصوص نوجوانان وجوانان از اضطراب و آسيب هاي اجتماعي شود نماز است؛ بنابراين اقامه نماز در مدارس بيش از پيش ضروري است.

وزير آموزش وپرورش تصريح كرد: تاكنون آسيب شناسي خوبي صورت گرفته و موانع و مشكلات اقامه نماز در مدارس نيز شناسايي شده است، امامتأسفانه آنچه تاكنون اتفاق نيفتاده عمل به اين راهكارها و رفع موانع مذكور است.

وي ادامه داد: ايجاد يك نظام رصد و پايش براي اقامه نماز در مدارس ضروري است تا از طريق اين نظام، روند اجرايي نماز در مدارس دائماً رصد و ميزان پيشرفت و يا عدم پيشرفت اقامه اين فرضيه الهي ثبت شود و مديران مربوطه نسبت به رفع موانع اقدام كنند.

عضو كابينه تدبير واميد با تأكيد بر ايجاد نظام پايش و رصد تا 20 روز آينده، اظهار كرد: نظر به اهميت و ضرورت توجه بيش از پيش به امر اقامه نماز در مدارس شنبه اول هر ماه جلسه اي يك ساعته با هدف بررسي روند اجرايي اقامه نماز در وزارتخانه تشكيل مي شود.

وي ادامه داد: مدرسه نيز بخشي از جامعه است، همانطور كه مساجد ما نيازمند تقويت و ترغيب نمازگزاران به حضور در نماز جماعت مي باشد، مدارس نيز نيازمند ارائه برنامه هاي جديد براي ترغيب دانش آموز به اقامه نماز است.

بطحایی‌گفت: ترويج، توسعه و تقويت فرهنگ نماز از برنامه هاي در دستور كار اين وزارتخانه در سال 97 خواهد بود واستفاده از تلويزيون تعاملي سينا يكي از راه هاي تحقق اين برنامه است.

تازه‌ها
تصاویر

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
لینک های مفید
سامانه های مرتبط
بارکد خوان