نظرسنجی
  • آیا با عمومی شدن نمایش تالار گفتگو موافق می باشید؟
      
انتقادات و پیشنهادات
آرشیو اخبار
آمار بازدید

 بازدید امروز:  ۳۸۵۳۹
 بازدید دیروز:  ۸۱۲۵۹
 کل بازدیدها:  ۲۵۹۸۲۳۸۵۰

در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش تأکید شد؛

در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش تأکید شد؛

در جلسه فصلي ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش بر ايجاد نظام پايش و رصد اقامه نماز در مدارس از ابتداي سال 97، تأكيد شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز جلسه فصلي ستاد اقامه نماز آموزش وپرورش با حضور وزير، حجت الاسلام قرائتي رئيس ستاد اقامه نماز كشور،رضائیان مشاور رئيس جمهور در امورنماز و جمعي از معاونين و مديران حوزه ستادي در دفتر وزير برگزار شد.

براساس اين گزارش؛ كاظمي معاون پرورشي و فرهنگي وزارت آموزش و پرورش از آموزش 8 هزار معلم ابتدايي براي اقامه نماز با كيفيت در مدارس خبر دادو افزود: توانمندسازي معلمان، جشن تكليف ويژه پسران درحضور مقام معظم رهبري، تعامل با معاونت های مختلف، رصد سخنان رهبري در مورد نماز از اجلاس 26 گانه نماز و امضاي تفاهم نامه همكاري در زمينه نماز از جمله اقدامات معاونت پرورشي و فرهنگي در حوزه ترويج فرهنگ نماز است.

حجت الاسلام محسن قرائتي رئيس ستاد نماز كشور در اين جلسه گفت: نماز تنها واجب ديني است كه بايد آن را فرياد زد وبا شور وهیجان آن را انجام دادو به همين علت است كه در سه نوبت اذان  با صداي بلند نواخته مي شود.

زيني وند رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي نيز از ابلاغ دستورالعمل نظارت جامعه بر فعاليت هاي فرهنگي در مدارس غيردولتي خبردادو افزود: از اول بهمن 96 اين دستورالعمل اجرايي شده و براساس آن مدارس موظفند 15 درصد شهريه دريافتي از والدين را صرف فعاليت هاي فرهنگي از جمله اقامه نماز كنند وبخشی از امتیاز مدارس نیزبه انجام این فریضه دینی اختصاص دارد.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي هم از اجراي طرح آموزش نماز به بيش از 81 هزار نفر خبر داد و تصريح كرد: اصل فرهنگ نماز بايد درخانواده هاشکل بگیرد ،ممکن نیست دانش آموزی درخانواده ه اي اهل نماز باشد، اما نمازش را در مدرسه نخواند.

باقرزاده ادامه داد: نماز بايد در متن برنامه ها باشد و نه در كنار برنامه ها، زيرا هدف تعليم وتربيت، پرورش عبد صالح است و ركن اساسي آن عبوديت و بالاترين مرتبه عبوديت نماز است.

مسيب زاده مدير كل قرآن، عترت ونماز نيز در اين جلسه ضمن ارائه گزارشي از برنامه هاي اجراشده در حوزه نماز آموزش وپرورش اذعان كرد: براساس سند جامع توسعه وتقويت فرهنگ نماز،‌برنامه هاي متنوعي در مدارس در حال اجراست كه از آن جمله مي توان به برپايي 70 هزار نماز جماعت در مدارس ، برگزاري جشن هاي تكليف ويژه پسران و دختران و همچنين  جشن تشرف دانش آموزان پسر عشایری اشاره كرد.

تازه‌ها
تصاویر

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
لینک های مفید
سامانه های مرتبط
بارکد خوان